Firma Sony PlayStation wyprodukowała cztery interaktywne konsole. Teraz wszyscy miłośnicy tych fantastycznych gier zastanawiają się, czy w ogóle powstanie Sony PlayStation 5. Według różnych nieformalnych opinii prace nad nią już trwają od jakiegoś czasu. Jednak ile w tym prawdy, a ile fałszu tego dokładnie nie wiadomo. Wszystkie informacje opierają się bowiem na plotkach i medialnych spekulacjach.

Kto miałby wyprodukować Sony PlayStation 5?

Według nieoficjalnych informacji, przedsięwzięciem tym miałby się zająć japoński gigant komputerowy. Nie jest tajemnicą, że w Kraju Kwitnącej Wiśni rozwój technologiczny jest najszybszy. Dlatego też nie ma lepszego miejsca, gdzie mogłaby powstać wspomniana konsola. Oprócz najlepszych specjalistów Japonia ma też wystarczające środki finansowe, by zrealizować te śmiałe i daleko idące plany.

Na czym miałaby polegać wyjątkowość PlayStation 5?

Dziennikarze serwisu Phoronix twierdzą, że wyjątkowość wymienionej konsoli ma polegać na zastosowaniu potężnego procesora o nazwie AMD Ryzen. Podobno ma tam także być zastosowana architektura Zen. To byłby krok w zupełnie nowym kierunku, ponieważ wcześniejsze konsole nigdy nie korzystały z tego typu rozwiązań. Jednak czy jest to internetowa manipulacja, czy rzeczywistość, która niebawem nastąpi, pokaże upływający czas.

Dowiedz się więcej o tym kiedy wyjdzie Playstation 5 w Polsce!