ekologiczna poduszka

Po wielu latach mody na syntetyki coraz popularniejsze stają się produkty, które przybliżają do natury i wykorzystują cenne walory zawarte w roślinach. I bardzo słusznie, okazuje się, że przyroda kryje wiele cennych dla zdrowia czynników i warto je zastosować, aby zdrowiej żyć. Coraz większym powodzeniem cieszą się poduszki, zawierające ziarna zbóż, które mogą poprawić komfort snu oraz regenerację organizmu podczas tej ważnej dla każdego czynności.

Jaki wpływ na zdrowie ma poduszka z gryką?

Okazuje się, że nasiona tej bardzo popularnej rośliny mają kilka bardzo pozytywnych cech powodujących zdrowy sen. Medycyna naturalna od dawna udowadnia, że zawarta w gryce tanina zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy, co jest niezwykle ważne dla osób cierpiących na alergie na te czynniki. Poduszka z gryką z łatwością dopasowuje się do ciała, a przesypujące się nasiona nie ulegają zgnieceniu. Ta cecha powoduje, że podczas snu odciążony jest kark i szyja. Gryka wykazuje właściwości wchłaniania wilgoci i lekko chłodzące.

Poduszka z orkiszem – jak poprawia sen?

Orkisz jest zbożem o wyjątkowych właściwościach. Od dawna jest używany w medycynie naturalnej jako panaceum na problemy układu nerwowego. Poduszka z orkiszem może pomagać w stanach nadpobudliwości i nerwowości. Działa również kojąco na mięśnie i układ nerwowy, dlatego poduszka z orkiszem jest warta polecenia osobom mającym stany nierównowagi i stresu. Spanie na poduszce wypełnionej orkiszem może pomagać cierpiącym na migreny.

Jakie właściwości posiada poduszka z prosem?

Poduszka z prosem może w znacznym stopniu pomagać osobom cierpiącym na nerwobóle i dolegliwości reumatyczne i sztywność mięśni. Bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, dlatego wspomaga zdrowy i przyjemny sen. Proso wykazuje właściwości antyalergiczne, ponieważ zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni i roztoczy.

Poduszki z ekologicznym wypełnieniem z prosa, gryki czy orkiszu są bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych poduszek, ponieważ są zdrowsze, przewiewne oraz znacznie wygodniejsze.