Czyste i lśniące podłogi to marzenie każdej gospodyni. Aby to osiągnąć często używa się różnego rodzaju preparatów chemicznych. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to konieczne. Możemy do tego celu zastosować także wiele domowych sposobów – informują specjaliści od ekologicznych środków czystości z www.Higma-Service.pl.

Domowe sposoby na czystą podłogę

Niewiele osób wie, że do pielęgnacji drewnianej podłogi możemy użyczyć… herbaty. Wystarczy do tego kilka szklanek herbaty. Można nią umyć podłogę. Inny sposób można zastosować w przypadku podłogi laminowanej. W tym przypadku sposób jest jeszcze ciekawszy. Podłogę umyjmy wodą zmieszaną z szamponem do włosów. Inna sytuacja jest w łazience. Tam najczęściej podłoga ułożona jest z płytek. Ale i tu można zastosować domowe sposoby na utrzymanie czystości podłogi. W tym przypadku najlepsza będzie woda oraz ocet. Natomiast w przypadku podłogi kamiennej najlepsza będzie soda oczyszczona.

Czym umyć podłogę?

Do jej umycia należy użyć mieszanki wody i sody w proporcjach dwie łyżki sody na litr wody. To nie jedyne sposoby na czystość podłogi. Pozostaje jeszcze marmur. Ten najlepiej jest czyścić wodą utlenioną w połączeniu z solą. Taka mieszanka przygotowana powinna być w stosunku 6 (woda utleniona) do 1 (sól). Na koniec jeszcze sposób na czyszczenie linoleum. Taką podłogę umyć możemy mieszanką mleka i wody w równych proporcjach.

Jak zatem widać dbanie o czystość podłogi nie musi się opierać wyłącznie na produktach chemicznych. Można do tego użyć produktów, które znajdują się w każdym domu. Taki sposób jest z pewnością dużo tańszy, a jednocześnie nie tracimy na efektywności.

Polecamy profesjonalne środki czystości do firm: https://higma-service.pl/profesjonalne-srodki-czystosci-firm/