radiesteta

Od dawna znana jest metoda poszukiwania źródeł wody za pomocą rozwidlonej różdżki. Jednak wraz z upływem czasu radiestezja, bo o niej tu mowa, zdecydowanie się rozwinęła. Dziś wykorzystywana jest w wielu dziedzinach.

Radiestezja i medycyna

Przede wszystkim radiestezja wykorzystywana jest w medycynie. W tym przypadku jej celem jest diagnozowanie różnego rodzaju chorób zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Kolejną dziedzinę na jaką można wskazać jest bioenergoterapia. Co ciekawe, radiestezja wykorzystywana jest także w archeologii. Stosuje się ją do odnajdywania starych budowli. Nie można oczywiście zapomnieć o kryminalistyce. Tutaj wykorzystuje się ją m.in. do poszukiwań osób zaginionych.

Kto może być radiestetą

Radiestetą oczywiście nie każdy może zostać. Kandydat musi posiadać odpowiednie cechy. Przede wszystkim musi być to osoba dojrzała i posiadająca umiejętność wyciszenia się. Musi posiadać wewnętrzny spokój. Ważne jest także, aby była to osoba cierpliwa. Oczywiście podstawą jest także zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Co ciekawe, w krajach zachodnich, aby zostać radiestetą należy ukończyć specjalny kurs radiestezji, a następnie zdać specjalne egzaminy i uzyskać certyfikat.

Radiestezja duchowa

Radiestezja duchowa to także specjalne przyrządy. Na wstępnie wspomniano już o różdżce. Innym przyrządem jest także wahadełko. Jednak wraz z upływem czasu i rozwojem techniki używane są także elektroniczne urządzenia do pomiaru promieniowania.

Jak poznać, że jest się pod wpływem złego promieniowania? Objawy są często bagatelizowane. Należą do nich osłabienie i ociężałość, bezsenność, a także bóle głowy.