pracownik w Holandii

Pomimo, iż pracy w Polsce jest coraz więcej to jednak zarobki ciągle odbiegają od zarobków oferowanych na zachodzie. Dlatego też, wiele osób decyduje się na podjęcie pracy za granicą. Kraje do jakich wyjeżdżają nasi rodacy to Niemcy, Holandia, Anglia oraz Francja. Jednakże przed wyjazdem ludzie mają wiele wątpliwości. Jedną z nich jest pytanie czy poradzą sobie z językiem.

Czy trzeba znać język ojczysty kraju, do którego się wyjeżdża?

Wszystko zależy od tego jaką pracę będzie się wykonywało. Oczywiste jest, że pracując jako ekspedient w sklepie, bądź recepcjonista w hotelu, należy znać język obcy. Jednakże jest wiele zajęć, które nie wymagają znajomości języka obcego. Poza tym istnieje wiele firm pośredniczących w znajdowaniu pracy (wśród nich agencja pracy tymczasowej Dreman), które załatwią wszystkie formalności, a także posiadają swojego przedstawiciela, który w języku polskim nadzoruje pracę. Firmy te pomogą także w znalezieniu lokalu mieszkalnego na miejscu.

Jak znaleźć odpowiedniego pośrednika?

Decydując się na skorzystanie z usług firm oferujących pośrednictwo w znalezieniu pracy za granicą, należy zachować zdrowy rozsądek. Na rynku funkcjonują także nieuczciwi pośrednicy, którzy na pierwszym spotkaniu, zamiast oferować pracę, żądają wniesienia opłat. Często zdarza się, iż takie osoby po zainkasowaniu opłat nigdy nie zaoferują pracy. Dobrze jest wybrać firmę, która może się pochwalić opiniami osób, które już korzystały z jej usług.

Czy za granicą jest praca dla osób posiadających wyuczony zawód?
Oczywiście że tak! Praca w Holandii Opole oferuje pośrednictwo w znalezieniu pracy w różnych zawodach, zarówno dla osób posiadających wyuczony zawód, jak też dla pracowników niewykwalifikowanych.