Dzieciaki uwielbiają odkrywać nowe rzeczy i otrzymywać podarunki. Jeśli prezent przypadnie im do gustu, mogą się nim bawić nawet przez kilka godzin. Właśnie tak dalece entuzjastyczną reakcję wywołuje u milusińskich ciastolina play-doh.

Czym jest ciastolina play-doh?

To po prostu zwyczajna masa plastyczna, którą można łatwo wyginać, naciskać i modelować. Jest na tyle elastyczna, że da się z niej ulepić wiele różnorodnych kształtów i figur. Nie zawiera żadnych barwników chemicznych i nie jest toksyczna. Nawet jej połknięcie, nie zagraża zdrowiu dziecka. Taka ciastolina nie zajmuje wiele miejsca, więc można spokojnie ustawić ją na półce w pokoju dziecka.

Jakie są jej zalety?

Przede wszystkim ma miły, przyjemny zapach i w odróżnieniu od klasycznej plasteliny nie przylepia się do rąk. Przechowuje się ją w małych plastikowych pojemniczkach, a to jak można się domyślić, zapobiega jej wysuszeniu i sklejaniu. Każdy z kolorów ma swoje miejsce i dzięki temu ciastolina play- doh nie zamienia się w bezbarwną masę.

Nie jest tajemnicą, iż dzieciaki są wzrokowcami i głównie tak pozyskują informacje, przynajmniej w pierwszych latach życia. Coś, co jest kolorowe, miękkie i przyjemne w dotyku na pewno zyska ich akceptację i przyciągnie uwagę. Poza tym lepienie rzeczy z ciastoliny to świetna zabawa. Można przekonać do niej zarówno rodziców, jak i starsze rodzeństwo.