altana ogrodowa

Ogródek, jako miejsce wypoczynku kojarzony jest głównie z osobami starszymi, często już na emeryturze, które swój wolny czas, obecnie dostępny w nadmiarze, starają się zagospodarować poprzez pielęgnacje ogródka, być może drobną hodowlę warzyw oraz spacery i leżakowania na łonie natury. Czy jednak nie jest to zbyt stereotypowe myślenie o wypoczynku w ogrodzie?

Relaks za domem

Metody odpoczynku w ogrodzie potrafią przybierać najrozmaitsze formy. Najpowszechniejszą jest z pewnością odpoczynek na tarasie, na którym umieścić można leżaki, bądź też krzesełka ratanowe wraz ze stołem. W takiej konfiguracji nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby całe życie codzienne przenieść na ogród. Odpoczynek, wspólne spożywanie posiłków i rekreacja, stają się jak najbardziej osiągalne po właściwym zagospodarowaniu posiadanego tarasu.
Ostatnimi czasy zamiast tarasów, niezwykłą popularność zdobywają altanki ogrodowe, które zdobywają coraz to nowych zwolenników dzięki swojej uniwersalności. Altana ogrodowa z powodzeniem może być wykorzystywana jako niewielki domek letniskowy, pomieszczenie stricte rekreacyjne lub nawet schowek albo magazyn na narzędzia do pielęgnacji ogrodu.

A może pójść inną drogą?

Statyczny odpoczynek przyjęło się, że jest domeną ludzi starszych. Czy da się zatem zaadaptować ogród również dla aktywnych i pełnych energii osób młodych w taki sposób, aby wypoczynek na ogrodzie nie był dla nich przykro spędzonym czasem? Oczywiście tak. Zdecydowanie najchętniej wykonywaną czynnością przez młodzież na ogrodzie jest grillowania i rozpalanie ognisk. Stworzenie bezpiecznego kącika dla tego typu zabaw nie jest specjalnie trudne. Inne sposoby na relaks ogrodowy to np:

  • zawody w strzelaniu z wiatrówki – stworzenie mini strzelnicy z pewnością pobudzi niejedną osobę do wstania z leżaka
  • zamontowanie siatki w celu gry w siatkówkę
  • napełnienie mini basenu wodą, tworząc w ten sposób miejsce do kąpieli

Jak więc widać, ogród nie musi być domeną osób starszych. Coś dla siebie znajdzie w nim każdy. Wystarczy wykazać się odrobiną kreatywności.