Kolejna generacja konsol już prawie za nami, dzięki czemu firmy powoli wystawiają swoich nowych flagowców. Tak jak i w zeszłej generacji, na razie znamy nazwę kodową i parę małych szczegółów. Xbox znów zaskakuje, ale czy pozytywnie?

Pomysły, pomysły – o Xbox Scarlett kilka słów

Kilka lat temu firma Onlive proponowała usługi streamingowe gier, gdzie z wolnym komputerem mogliśmy ograć najnowsze tytuły. Wymagało to szybkiego internetu oraz wykupienia abonamentu. Wtedy jeszcze Polacy, jak i cała Europa, nie była na to przygotowana. Projekt przepadł i dopiero ostatnio pomysł grania w chmurze został wszczęty ponownie. Producent chipów i kart graficznych NVIDIA wystawiła swoją realizację idei – NVIDIA GRID i cieszył się niemałym zainteresowaniem. Teraz Microsoft, ze swoją nową konsolą Xbox Scarlett, prezentuje o to ten pomysł. Przedsiębiorstwo z Redmond ukazało nam rąbka informacji, pokazując dwie konsole: jedna z pełnoprawnym, najszybszym sprzętem wyprodukowanym przez Microsoft, oraz drugim, który ma być tylko narzędziem do grania w chmurze. Inżynierowie Microsoft już kilka miesięcy wcześniej pracowali nad wydajną infrastrukturą, która pozwoliłaby grać w gry w chmurze z przeciętnym internetem – są w tym doświadczeni, chociażby z ich usługi Onedrive.

Kiedy oficjalne informacje o Scarlett?

W najbliższych miesiącach zauważymy tendencję zwyżkową informacji o najnowszej konsoli, można być tego pewien, gdyż inwestorzy niecierpliwie trzymają rękę na pulsie gdzie zainwestować w akcje. Premierę natomiast możemy przewidywać na ok. 2020, kiedy to największe serie gier doczekają się swoich kolejnych części, m.in. Grand Theft Auto, Assassin’s Creed czy sztandaru graficznych możliwości Microsoft – Tomb Raider. Nie wiadomo jednak niczego na temat kompatybilności wstecznej – na razie tylko PS5 wychodzi na przekór i zapewnia o stu procentowej kompatybilności wstecznej.

„Xbox Scarlett może być wreszcie rewolucją, a nie mozolną ewolucją ” – mówią zagraniczne media. Może się stać tak za większym budżetem, gdyż już w dzień premiery zostaną zaprezentowane owe dwie wersje sprzętu.

Poznaj jakie może mieć zalety i wady Xbox Scarlett.